Ozonlabs Yaşam Bilimleri Müşteri Hizmetleri +90 850 466 6966

Faydaları

Ozon molekülü yörüngesindeki bir serbest radikal taşıyan elektronu sayesinde aktif yani çalışan / kararsız bir yapıdır. Bu kararsız yapı ozon molekülü cilt ile temasında oksijene bölünerek mikro dolaşımın arttırılmasına katkıda bulunur. Ozon molekülü bilinen en güçlü hali ile atmosferin ve biyosferin bugünkü canlı yaşamına olanak sağlaması için gezegenimizin etrafını kuşatan, sıvılaştırıldığında ise mavi renk alan bir gazdır. Oda sıcaklığında gaz olan Ozon molekülü uçucu olduğunda bunun cilt için kullanılabilir formunu üretebilmek için bir çok yöntem geliştirilmiştir. Zeytinyağı yüzyıllardır bilinen iyileştirici, tedavi edici ve antioksidan etkisinin yanında ozon molekülünün tutundurulabilmesi için en elverişli sıvıdır.

 

 

Zeytinyağının ozon ile tutundurulmasında dikkate en değer husus, zeytinyağının soğuk sıkım (taş ile ezilerek elde edilen geleneksel yöntem), ekstraksiyon ile elde edilmemiş olması ve zeytinyağının soğuk sıkım yapıldıktan hemen sonra ozonlandırılmaya tabi tutulmasıdır. Bu işlem yılın belli aylarında yapılmakta ve üretim şeması buna göre planlanmaktadır. Ozonun zeytinyağı içerisinde tutulmasının yanında bileşik içine giren diğer yağların da önemi büyüktür. Ozonlu zeytinyağı Ozonlabs O3RSS olana kadar bir dizi özel işlemden geçirilerek Shea Butter (Butyrospermum Parkii) ve Rosa Demascena ile özel bir işleme tabi tutulur. Buradan hareketle, ortaya çıkan formülün Ozonlabs O3RSS olarak yeni nesil bir cilt yenileyici olduğunu söyleyebiliriz.


Ozonlabs O3RSS Serum - Cilt Lekelerinde Çalışma Prensibi 

3 atomlu ozon molekülü cilt ve cilt altı dokuya oksijene bölünerek difüze olur. Hücrenin oksijenlenmesi serbest radikallerinden arındırılmasında, fazla sentezlenen melatonin hormonundan sorumlu proteinin dengelenmesinde Ozonlabs akıllı molekülünün direk etkileri gözlemlenmiştir. Cilt lekeleri çevresel faktörler, cildin su kaybı, hormonal yapıdaki değişimler, metabolik rahatsızlıklar ya da kullanılan cilt ajanları içindeki kimyasallara bağlı olarak zamanla rahatsız edici bir görüntü alabilir. Güneş kremleri, bazı kapatıcı kimyasallar içindeki kimyasalların hücre içinde birikimi ve hücre detoksunun yapılamaması da leke adacıklarının oluşmasına sebebiyet verebilir. 

Eğer cildinizi düzenli kimyasal içerikli ürünlere maruz bırakıyorsanız,

Cildinizde yerleşik leke adacıkları varsa Ozonlabs O3RSS Serum’un kullanılması cilt ve cilt altı dokudaki hücrelerin yenilenmesi için katkı sağlayacaktır. Ozon molekülünün yeni hücre oluşumlarını tetiklediği, eski hücre adacıklarının böylece yeni hücreler ile değiştirilerek eski lekeli dokuların zaman içinde beyazladığını gözlemleyen uzmanlar, yeni hücrelerin daha parlak ve ışıltılı olduğunu bildirmektedir. 

Ozonlabs O3RSS Serum Akne - Sivilcede Çalışma Prensibi 

Ozonlabs içeriğindeki akıllı molekül hücrenin yanlış çalışmasından sorumlu bölümleri, fazla salgılanan faktör ve makro moleküllerin düzenli salınımını sağlayarak hücrenin fazla yağ sekresyonu gibi akneye neden olan, kistik oluşumlarını zamanla ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Aknenin tıbbi olarak bir çok nedeni olabilir. Metabolik rahatsızlıklar, stres, enflamasyona neden olan kötü gıdalar, kullanılan kimyasal ajanlar ya da cildinize dost olmayan bazı doğal sabunlar ile aşırı temas da aknenin sebebi olabilir. Akne tedavisinde bir çok yönteme başvurulmak ile beraber topikal yani lokal olarak bir serum çözümü arıyorsanız Ozonlabs O3RSS Serum kullanımı iyi bir fikir olabilir. Kullanımlar sırasında cildin makyajdan arındırılmış ve temiz olması önemlidir. Ozonlabs O3RSS Aknede kullanım için kullanım talimatı bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Ozonlabs O3RSS Serum Kullanım Talimatı sayfasını ziyaret etmek için buraya tıklayın

Yağlı Ciltlerde Ozonlabs O3RSS Serum Kullanma Talimatı 

Ozonlabs O3RSS Serum -  Selülitte Çalışma Prensibi 

Selülit üzerinde dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalar bize, OzonLabs ürünlerinde kullanılan ve Ozon olarak adlandırılan O3 molekülünün serbest radikali olan kararsız tek atomu cilt üzerinde aktif olarak çalışmasına ve ciltte kolajen mekanizmasının tetiklenerek cildin gergin ve dolgun yapısına kavuşmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Selülitlerde ilk 6 haftalık düzenli kullanımın ardından göze çarpan ilk etki cildin sıkı yapısına geri dönmesidir. OzonLabs O3RSS Serum selülit için ilk kullanımda ciltte karıncalanma hissi tamamen normaldir. Hücre ve onun mükemmel birlikteliği olan dokuların aktif olarak çalıştırılması, bağlı bulunan lenf, damar ve kas gruplarının da çalışması için bir sinyal niteliği taşır. Hareket kazandırılan dokulardaki sarkma ve ödem zamanla daha sıkı ve gergin bir görüntüye kavuşur. OzonLabs O3RSS Serum selülit için sorunlu bölgeye haftada 3 gün günde 1 kez 10 gr (10 pompa) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir  krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. Uygulama öncesinde at kılı fırça ya da kese uygulaması yapılması yerinde olacaktır. Uygulama ardından egzersiz yapılmasında sakınca yoktur. Egzersiz sonrası bacaklara soğuk su tutulmasında fayda vardır. 

Ozonlabs O3RSS Serum - Çatlaklarda Çalışma Prensibi

Deri çatlakları (Stria) üzerinde dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalar bize, OzonLabs ürünlerinde kullanılan ve Ozon olarak adlandırılan O3 molekülünün serbest radikali olan kararsız tek atomu cilt üzerinde aktif olarak çalışmasına ve ciltte bebek hücre oluşumlarının tetiklenerek deri çatlaklarının ortalama 6 aylık düzenli uygulama süresinde tedaviye yardımcı olduğunu göstermiştir. Yeni oluşan hücreler yeni oluşacak doku için ilk aşamadır. OzonLabs O3RSS Serum çatlak uygulamasında sorunlu bölgeye günde 1 kez 5 gr (3 pompa) uygulanır. Uygulama öncesinde ciltte her hangi bir  krem, makyaj ya da fondöten kalıntısı olmamalıdır. Uygulama öncesinde çatlak olan bölgelere hafif kese ile masaj yapılmasında fayda vardır. 

Ozonlabs Probiyotik Yüz Temizleme Köpüğü Çalışma Prensibi

Probiyotik yani faydalı bakteriler ciltte bir mikrobiota denen ve hücrelerin çalışma seyrini olumlu etkilediği bilinen yapılardır. Bu mikro yapılar yani faydalı bakteriler cilt için bağışıklık sistemimizin doğru çalışmasından sorumlu olduğu bilinen ve doğumsal olarak kazanılan canlılardır. Probiyotik denen faydalı bakteriler aynı zamanda vücudumuzun başta bağırsaklar olmak üzere tüm organlarında bulunmakta ve yaşamımızın devamında bizi bir dizi hastalıktan ve enflamasyondan korumaktadır.

Cildin temizliği sırasında kolajen üreten hücrelerinin aşındırılmaması, mikrobiotanın korunarak cilt sağlığının korunması prensibi ile formülize edilen Ozonlabs O3RSS Probiyotik Temizleme Köpüğü, teknik olarak hassas ciltlere özel bir formül ve paraben, SLES, parfüm ve alkol içermeyen nazik bir probiyotik yüz temizleyicidir. Ozonlabs O3RSS Probiyotik Yüz Temizleme köpüğü ozon bazlı ürünlerin ve Ozonlabs O3RSS Serum'un tamamlayıcısı olarak geliştirilmiş özel ve yeni nesil cilt temizleme köpüğüdür. 

Ozonlava Volkanik Maske Çalışma Prensibi

Cildimizin gün içerisinde maruz kaldığı çevresel faktörler ve yaygın karbonmonoksit, serbest radikaller gibi cilt hücrelerinin yapısını bozan ve yağ salgılarının artmasına neden olan salgıları dengeler. Ciltteki fazla yağı alan montromoril volkan tüfü, cildinizi arındırarak daha aydınlık bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda fazla yağlanmayı önler ve cildinizde yağ dengesi sağlamanıza yardımcı olur.

Gözenekleri sıkılaştırmada yardımcı olur. Gözenekler yağ salgılarının artışı ile zamanla açılmaktadır. Fazla yağ salgısı kontrol altına alındığında gözeneklerin sıkılaşması da beraberinde sağlanacaktır. 
Cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan volkanik tüf aynı zamanda gözenekleri temizleyerek, sıkılaşmasını kolaylaştırır.
Cildin rengini düzenlemeye yardımcı olur.
Düzenli olarak yapılan Ozonlava Volkanik Maske cilt tonunuzu dengelemeye yardımcı olacaktır. Her cildin kendi cilt tonu eşitliğine kavuşmasında etkili ve aktif bir yardımcıdır. 
Akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
Ozonlava Volkanik Maske düzenli olarak yapıldığında akne ve sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda akne tedavilerinde Ozonlava Volkanik Maske doğal bir yardımcıdır. 
Ölü derilerin citten arındırılmasına yardımcı olur.
Cildinizde pütürlenme meydana geliyorsa bu durum cildinizde ölü derilerin birikiyor olmasından kaynaklanabilir. Haftada bir kaç kez Ozonlava Volkanik Maske uygulaması yaparak, cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz.
Lekelerin açılmasına yardımcı olur.
Cildinizde güneşten ya da ısıdan dolayı meydana gelen koyu lekelerin zaman içerisinde açılmasına yardımcı olur. Ozonlava Volkanik Maske cilt lekeleri ve akne durumunda cildin Ozonlabs O3RSS Serum a hazırlığı için kullanılmakta ve derinlemesine gözenek temizliği sağlamaktadır. Ozonlava Volkanik Maske içeriğindeki yüksek montromoril ve eksi iyon sayesinde cildin gün boyu karşılaştığı egzoz, hava kirliliği, UV, kimyasal içerikli kozmetiklerin hücre üzerindeki olumsuz etkilerine karşı bir detoks görevi görerek, cildin aydınlık, beyaz ve bebeksi tonuna kavuşturulmasına Ozonlabs O3RSS Serum öncesinde çalışacaktır. 
.
Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi Çalışma Prensibi
.
Cilt hücrelerinin  21-28 günde aşağıdan yukarıya doğru kendini yenileyerek ömrünü tamamlayan ölü tabakanın ciltten uzaklaştırılması gerektiği bilinmektedir. Bir insan ömrü boyunca ortalama 48-50 kg deri dökmekte ve her yeni hücrenin yerini yeni hücreler almaktadır. Hücre yenileme hızı yaşa ve genetik farklılıklara bağlı olarak değişebilir. Cilt hücrelerinin yenilenmesi sırasında eksfoliasyon denen ve eski hücrelerin cilt yüzeyinden uzaklaştırılması için özel ve hassas dokulu geliştirilmiş cilt süngeri Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi aynı zamanda makyajın ciltten uzaklaştırılması, Ozonlava Volkanik Maske'nin su ile temizlenmesi ve yine cildin mekanik olarak canlandırılmasında kullanılmaktadır. 
Ozonlabs Mikrofiber Yüz Temizleme Pedi ortalama 120 gün kullanım esasına göre üretilmiştir. Kişiye özeldir ve kullanım sonrasında beyaz bir sabun ile yıkanarak dik bir şekilde kurutulmalıdır. Mekanik temizlemede özel ve cilde hassas dokusu sayesinde cildin Ozonlabs O3RSS Serum'a hazırlanmasını sağlar.